ترحم بر پلنگ تیز دندان               ستم گاری بود با گوسفندان

 

در باره اینکه چگونه باید با اسیران زندان جوزجان و بقایای گلبدین جان رفتار کرد

 

چونکه کشور ما الحمدالله یک کشور اسلامی است ما باید که درهر سختی و مشکلات در قرآنی که از سوی الله برای ما بنده گان فرستاده شده رجوع نماییم این مراجعه از دو نگاه برای ما با اهمیت و قابل ارزش است نخست اینکه ما الحمدالله مسلمانیم دوم آنکه قانون اساسی تازه تصویب را آقای کر زی با مفکوره ی خود اصلاح و دست کاری نموده که با تاسف بزرگ حیثیت آن را پایین آرده واز اعتبارش کاسته است.

نا گفته نماندکه اسیر های جوز جان ، قطعن اسیر جنگی نامیده نمیشوند بلکه تروریست های بین المللی هستند!

ما میتوانیم که ایشان را با این نام ها نام گذاری نماییم:

قاتلان و دشمنان تشنه به خون  مردم ستم کشیده افغانستان و همچنان بر علاوه اینکه ایشان تروریست های خون آشام هستند،منافقان فاسقان، و حتی ما میتوانیم بالای ایشان نام کافر را بگذاریم به  دلیل آنکه کار های را که آنها بالای مرد مسلمان ما انجام دادند حتی ابو لهب و ابو جهل بالای مسلمان های تازی روا ندیدند. ما همه نیک میدانیم که مردم ستمدیده ما نودونه درصد مسلمانند و ایشان جهاد را در برابر وارثان پیغمبر الله  خلاصه علیه همه مردم افغانستان به ویژه مادران بیگناه و بیچاره افغان.آیا اینها همان طبان وحشی و بیخبر از قرآن و فروخته شده ی پاکستان و بقایای  گلبدین خان و دوستان کرزی و دشمنان مردم افغانستان نیستند ؟ که کابل را به غمخانه و گورستان مبدل کرده بودند؟ آیا اینها نبودند که به بهانه ها گوناگون زنان مارا سنگسار،مردان مارا به دار، جوانان مارا بی دست و پا،کودکان مارا بیسواد ،مکاتب را ویران و کوتاه همه را زارو پریشان نموده بودند. برای ما بسیار جای تاسف است که امروز آقای کرزی طالبان وحشی را مردمان شریف و مدافعان کشور را جنگ سالار مینامد!

 

نور بیداری جهانی را گرفت    ****  خر خر خواب ای گران جان تا به کی؟

 

از دیدگاه من باید از زندانی های جوزجان  انتقام مردم ما گرفته شود و کرزی صلاحیت این را ندارد که ایشان را رها کند یاببخشد چرا که ایشان دشمن مردم ما بودند و هزاران زن ،مرد وکودک مارا در بدر خاک به سر نمودند. و همچنان آنها از پاکیستان و جنوب افغانستان تا قندز یا شمال کشور به سیاحت یا مهمانی و نیامده بودند بلکه برای قتال مردم آمده بودند،و ما مطمن ایم که ایشان هرکدام خود را غازی مربع هم کردند.  شما تشویش نداشته باشید کرزی ها آنها وقت از دید خودشان خانه ها را در بهشت و حوران بهشتی را برای خود آماده کردند.                                                        

نگاه کنید به نمونه ی از دوستان کرزی و مردمان شریفش!


آیا همین طالبان بی فرهنگ نبودند که بیشتر از یکصدو شصت هزار خانواده ی مردم شمال کابل را از خانه هایشان راندند؟ که در باره چنین اشخاص الله چنین حکم کرده است!

فاذا لقيتم الذين كفروا فضرب الرقاب حتى اذا اثخنتموهم فشدوا الوثاق فاما منا بعد و اما فداء حتى تضع الحرب اوزارها ذلك و لو يشاء الله لانتصر منهم و لكن ليبلوا بعضكم ببعض و الذين قتلوا في سبيل الله فلن يضل اعمالهم (4)

               

ترجمه:                                                                                  

و هنگامى كه با كافران (جنايت‏پيشه) در ميدان جنگ روبرو شديد گردنهايشان را بزنيد، (و اين كار را همچنان ادامه دهيد) تا به اندازه كافى دشمن را در هم بكوبيد; در اين هنگام اسيران را محكم ببنديد; سپس يا بر آنان منت گذاريد (و آزادشان كنيد) يا در برابر آزادى از آنان فديه ( غرامت) بگيريد; (و اين وضع بايد همچنان ادامه يابد) تا جنگ بار سنگين خود را بر زمين نهد، (آرى) برنامه اين است! و اگر خدا مى‏خواست خودش آنها را مجازات مى‏كرد، اما مى‏خواهد بعضى از شما را با بعضى ديگر بيازمايد; و كسانى كه در راه خدا كشته شدند، خداوند هرگز اعمالشان را از بين نمى‏برد! (4)

 

اذن للذين يقاتلون بانهم ظلموا و ان الله على نصرهم لقدير (39)

 

ترجمه: اجازه داده شده برای آنانی که با ایشان جنگ می کنند به آن سبب که برای شان ظلم شده هرآیینه الله به نصرت آنها خوب تواناست.

آیا اینها کسانی نیستند که بر خلاف دین اسلام بالای یک کشور اسلامی هجوم آورده بودند؟ که در باره شان الله چننین امر نمود!

 

و قاتلوا في سبيل الله الذين يقاتلونكم و لا تعتدوا ان الله لا يحب المعتدين (190)

 

ترجمه: و در راه خدا، با كسانى كه با شما مى‏جنگند، نبرد كنيد! و از حد تجاوز نكنيد ، كه خدا تعدى‏كنندگان را دوست نمى‏دارد! (190)

و اقتلوهم حيث ثقفتموهم و اخرجوهم من حيث اخرجوكم و الفتنة اشد من القتل و لا تقاتلوهم عند المسجد الحرام حتى يقاتلوكم فيه فان قاتلوكم فاقتلوهم كذلك جزاء الكافرين (191)

ترجمه: و آنها را  هر كجا يافتيد، به قتل برسانيد! و از آن جا كه شما را بيرون ساختند  آنها را بيرون كنيد! و فتنه  از كشتار هم بدتر است! و با آنها، در نزد مسجد الحرام (در منطقه حرم)، جنگ نكنيد! مگر اينكه در آن جا با شما بجنگند. پس اگر (در آن جا) با شما پيكار كردند، آنها را به قتل برسانيد! چنين است جزاى كافران! (191)

 

آیا ایشان از همان مردم پاکیستان نیستند که تا هنوز هم دست از جهاد در برابر مردم ما نبرداشتند و نمیگذارند که ما مردم رنجدیده یک چند روز نفس آرام بکشیم؟ از دید گاه من جهاد تنها در برابر کفار است و مردم ما بیچاره ها که مسلما نند پس نتیجه این است که طالبان و پاکستانی ها مجاهد نیستند بلکه متجاوز، دشمن اسلام ودشمن مردم افغانستانند. در این صورت ما گفته میتوانیم که تجاوز،جهاد وهجوم بالای کشور اسلامی کار اسلام نبوده بلکه عمل کافران میباشد. از این رو طالبان و پاکستانی هاییکه در برابر مردم ما جنگیدند مسلمان نیستند در این صورت همه ی آیه های قرآن که در بالا گفته شد ودر پایان میآید همه اش بالای اسیران طالبان وپاکستانی ها صدق مینماید.

 

ودوا لو تكفرون كما كفروا فتكونون سواء فلا تتخذوا منهم اولياء حتى يهاجروا في سبيل الله فان تولوا فخذوهم و اقتلوهم حيث وجدتموهم و لا تتخذوا منهم وليا و لا نصيرا (89)

 

ترجمه: آنان آرزو مى‏كنند كه شما هم مانند ايشان كافر شويد، و مساوى يكديگر باشيد. بنابر اين، از آنها دوستانى انتخاب نكنيد، مگر اينكه  در راه خدا هجرت نمايند. هرگاه از اين كار سر باز زنند، هر جا آنها را يافتيد، اسير كنيد! و  به قتل برسانيد! و از ميان آنها، دوست و يار و ياورى اختيار نكنيد!. (89)

 

 

يا ايها الذين آمنوا قاتلوا الذين يلونكم من الكفار و ليجدوا فيكم غلظة و اعلموا ان الله مع المتقين (123)

 

ترجمه: اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! با كافرانى كه به شما نزديكترند، پيكار كنيد!  آنها بايد در شما شدت و خشونت (و قدرت) احساس كنند; و بدانيد خداوند با پرهيزگاران است! (123)

 

 

آیا همین حزب اسلامی نبود که شهر زیبان کابل را به ویرانه تبدیل کرد؟

آیا اینها همان حزب اسلامی نیستند که کابل را در یک شب دوهزارو پنجصد راکیت میزدند؟                                                            

آیا اینها همان حزب اسلامی نیستند که با رهبران جهادی در خانه الله قسم خوردند که دیگر مردم را نمیکشیم مگر بالای قسم خویش بالا شدند و هزاران کس بیگناه کشور مان را طعمه راکت های کورشان گرداندند. با اینگونه مردم صلح کردن کار درستی نیست وبسود مردم هم نخواهد بود و آقای کرزی اگر بخواهد باحزب اسلامی و طالبان دست آشتی بدهد و از ایشان در بقای دولتش یاری بخواهد این در حقیقت پا گذاشتن بالای چشم های مردم رنجدیده افغانستان به ویژه مردم کابل است. و من را باور بدین است که خود کرزی هم بدتر از دوستانش است چرا که میگویند هرکه دوستی ویاری با هم مفکوره وهم جنس خود مینماید که در این باره شاعری میفرماید:                                                           

سازش میکند باهم ای عشقری در عالم****فرزانه به فرزانه مستانه به مستانه

 

و ما در اخبار ها شنیدیم که حزب اسلامی با دولت انتقالی وعده ی همکاری داده مگر این وعده کاملا سر چپه میباشد.یعنی آقای کرزای وعده همکاری را با آنها داده است.                                           

بدین مفهوم که آقای کرزی پشت منافع کشور نمیگردد تنها در یک فکر دیگری است که چطور میتواند خود را دو باره ریس جمهور بسازد و با دلک آرام کار باغبان سالخورده را پیشه خود سازد وقوم سالاری را یک بار دیگر بالای مردم ما تحمیل کند.

 

                                             

لطیف «پروانی»


بالا
 
بازگشت